vKodani.cz - Portál pro Čechy a Slováky v Kodani a okolí - NOVINKA: Cena Hanse Christiana Andersena 2013 putuje do České republiky
topleft
topright

Poslouchej rádio   

Copyright vEsti24

Oblíbené

NOVINKA: Cena Hanse Christiana Andersena 2013 putuje do České republiky Tisk E-mail
Autor: Michala Kristensen   
Pondělí, 18 březen 2013

Velvyslanectví ČR v Kodani s radostí oznamuje, že jednu z letošních cen Hanse Christiana Andersena získaly Hana Hanáčková a Miroslava Čápová, hlavní organizátorky projektu na podporu dětského zájmu o čtení “Noc s Andersenem”. Cenu, kterou jim udělil Hans Christian Andersen Award Committee převezmou osobně 2. dubna 2013 v dánském Odense – v den výročí a v místě narození světoznámého dánského pohádkáře.

Čtěte celý článek ZDE .

První Noc s Andersenem proběhla v roce 2000 v Knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti. Na dvacet malých čtenářů čekalo noční dobrodružství v podobě čtení pohádek, soutěží, her a překvapení. Od té doby se čtenářská akce rozšířila do mnoha míst ČR, Evropy i světa.

 

Letošní ročník Noci s Andersenem proběhne v pátek 5. dubna 2013. Ve stejnou noc se již podruhé sejdou malí čtenáři i v Dánsku: Noc s Andersenem zde připravují Český kroužek a Česká škola. Podrobnosti již brzy v Kalendáři akcí!!!

 

HCA

 
< Předch.   Další >

Nadcházející akce


  • žádná akce

Přihlášení

Právě online

Statistiky

Členů: 658
Článků: 182
Odkazů: 31

Vyhledávání

Translate / Oversæt

English Czech Danish Norwegian Swedish Slovak
Joomla Template by Joomlashack