vKodani.cz - Portál pro Čechy a Slováky v Kodani a okolí - Letní tábor pro děti a mládež s výukou českého jazyka
topleft
topright

Poslouchej rádio   

Copyright vEsti24

Oblíbené

Letní tábor pro děti a mládež s výukou českého jazyka Tisk E-mail
Autor: Michala Kristensen   
Sobota, 23 březen 2013

 

Letos se uskuteční již 2. ročník úspěšného letního tábora pro mládež celého světa s výukou českého jazyka v Říčanech u Prahy. 

Termín tábora: od 21. 7. - 3. 8. 2013

Místo konání: Olivova dětská léčebna Říčany

Cena: 300 EUR/ dítě

Tábor je určen pro děti ve věku od 12 do 17 let a koná se ve spolupráci Olivovy dětské léčebny, občanského sdružení Sedm paprsků a vyučujících České školy bez hranic.

 

Cílem výuky bude zlepšení výchozí jazykové úrovně každého účastníka. Ta bude stanovena na základě dotazníku (součástí přihlášky) podle kritérií Společného evropského referenčního rámce jazyků. Důraz bude kladen na mluvený projev, případně, dle úrovně znalostí, i na projev písemný. Výuka bude probíhat formou moderních interaktivních metod pod vedením 4 zkušených vyučujících, aktivních v projektu Česká škola bez hranic. Vyjma češtiny budou účastníci seznamováni zábavnou formou s českými reáliemi – tedy historií a kulturními památkami. Systematické dopolední vyučování doplní odpolední volnočasové aktivity: výtvarné, sportovní, kulturní, které dále napomohou rozvíjení aktivní slovní zásoby a v neposlední řadě i navázání přátelských vztahů.

 

Sdružení Sedm paprsků  má několikaletou zkušenost s pořádáním ozdravných pobytů pro děti z krajanských komunit. Areál Olivovy dětské léčebny v Říčanech je vybaven hernami, učebnami, jídelnou, saunou, kaplí a je umístěn v rozsáhlém parku s hřišti, tenisovými kurty a bazény. Je obklopen lesy a vzhledem k čistému vzduchu je v průběhu roku využíván jako ozdravovna dětí s respiračními problémy. Kuchyně vaří denně teplou a čerstvou stravu.

Cena tábora pro dítě je 300 EUR. Částku lze uhradit i v českých korunách dle kurzu aktuálního v době podání přihlášky. Děti ze sociálně slabých rodin mohou požádat o slevu, nebo dokonce o stipendium na celý pobyt. V průběhu tábora se budou na webových stránkách  uveřejňovat informace a fotografie z průběhu tábora. Každý večer budou moci děti vést se svými rodinami a přáteli Skype hovory.

 

Pracoviště pro krajanské záležitosti Ministerstva zahraničních věcí ČR podpoří po úspěšném loňském prvním ročníku již druhý ročník letního dětského tábora s výukou českého jazyka v Říčanech u Prahy.

 

Přihlášky a případné dotazy zasílejte na e-mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , nebo na tel.č.+420233544553, +420731520262

 
< Předch.   Další >

Nadcházející akce


  • žádná akce

Přihlášení

Právě online

Statistiky

Členů: 658
Článků: 182
Odkazů: 31

Vyhledávání

Translate / Oversæt

English Czech Danish Norwegian Swedish Slovak
Joomla Template by Joomlashack