Koncert a křest desky skupiny Luboš Soukup Quartet

Velvyslanectví České republiky v Kodani vás srdečně zve na koncert kapely Luboš Soukup Quartet, který se uskuteční  v neděli 12. listopadu 2017 v 16:00 v café MellemRummet (Ravnsborggade 11, 2200 København N) při příležitosti křtu jejich třetí desky.

Cena vstupenky je 40 DKK bez desky / 100 DKK s deskou

****
Moderní jazzový projekt Luboš Soukup Quartet vznikl na jaře 2012 v Kodani. Autorem hudby je lídr kapely saxofonista Luboš Soukup, který letos obdržel cenu Objev roku od Dánské hudební unie (Dansk Musiker Forbund). Tento dvaatřicetiletý Chrudimák studoval na třech evropských hudebních školách, včetně jazzové konzervatoře v Praze a hudební akademie v Kodani. Během svých studií v zahraničí se nadchl pro skandinávskou hudební tradici a usadil se v Dánsku. Poslední roky se intenzivně věnuje komponování a svým dánským i českým projektům. Za těmi druhými vyráží do Česka několikrát ročně.

O stabilní rytmický základ projektu se stará dánský basista Morten Christian Haxholm Jensen a vyzrálý dánský bubeník Morten Hæsum. Oba dva patří ke špičkovým muzikantům, kteří sklízejí úspěchy i za hranicemi Skandinávie. Kvartet doplňuje německý pianista Christian Pabst, kterým se s lídrem seznámil během svých studií na kodaňské hudební konzervatoři. Tento výjimečně lyrický hudebník v současné době působí v Holandsku.

Kapela zatím vydala dvě alba. Debutová deska “Beyond the Boarders” vyšla v roce 2012. O rok později přibylo album “Through the Mirror”, na kterém spolu s kvartetem hraje i šestičlenná dechová sekce a klasický smyčcový kvartet. Třetí album s názvem “Země” vyjde na podzim letošního roku. Hostem na desce je africký kytarista Lionel Loueke, který je jazzovým fanouškům znám z projektů Herbie Hanckoka či Chicka Corey. 

ČLENOVÉ KAPELY 
Luboš Soukup – saxofony
Christian Pabst – klavír
Morten Haxholm – kontrabas
Morten Hæsum – bicí

www.lubossoukup.com

Staňte se naším členem

Máte nápady a chuť se aktivně zapojit do dění české a slovenské komunity v Kodani? Staňte se naším členem!

  • Slevy na akcích vKodani.cz

  • Sleva na permanentku v České škole

  • Ovlivníte chod našeho spolku

  • Poznáte komunitu Slováků a Čechů v Kodani

Více informací

Členský příspěvek na jeden kalendářní rok je pouhých 140 DKK!

Pro zapsání do seznamu členů stačí zaplatit členský příspěvek. Účet spolku: Konto nr. 4380249869, Reg. nr. 1329, Nordea Bank. Nezapomeňte uvést své jméno do zprávy pro příjemce. Pro bližší informace pište na info@vkodani.cz nebo vyplňte formulář vedle.

Nezávazný formulář