Užitečné informace pro Čechy žijící v zahraničí

Meziresortní komise pro Čechy žijící v zahraničí spustila nové webové stránky, jejichž cílem jesjednotit na jednom místě užitečné informace jednotlivých českých ministerstev a úřadů a usnadnit tím jejich vyhledávání a využití pro české občany a krajany žijící v zahraničí. Na webových stránkách tak naleznete informace k jednotlivým tématům a především odkazy na jednotlivá ministerstva či úřady, kde lze dohledat další, detailnější informace.

https://www.mzv.cz/cesi_v_zahranici/cz/uvodni_slovo.html

Webové stránky jsou jedním z prvních výsledků činnosti Meziresortní komise pro Čechy žijící v zahraničí. Tato komise vznikla s cílem koordinovat spolupráci orgánů státní správy v krajanské problematice. Ustavení Meziresortní komise pro Čechy žijící v zahraničí (dále Komise) vzala na vědomí vláda ČR svým usnesením č. 304 z 19. dubna 2017 v návaznosti na usnesení Senátu Parlamentu ČR z prosince 2016 č. 43 k závěrům konference „Diaspora jako partner mateřského státu“, která se uskutečnila v září 2016. Členy Komise jsou zástupci  následujících ministerstev: zahraničních věcí; školství, mládeže a tělovýchovy; vnitra; zdravotnictví; práce a sociálních věcí; kultury; spravedlnosti a průmyslu a obchodu.

Bližší informace o Komisi
Kontaktní e-mailová adresa: zkz@mzv.cz

Věříme, že webové stránky budou užitečným pomocníkem při vyhledávání potřebných informací.

 

Jaroslav Kantůrek

předseda Meziresortní komise pro Čechy žijící v zahraničí

Staňte se naším členem

Máte nápady a chuť se aktivně zapojit do dění české a slovenské komunity v Kodani? Staňte se naším členem!

  • Slevy na akcích vKodani.cz

  • Sleva na permanentku v České škole

  • Ovlivníte chod našeho spolku

  • Poznáte komunitu Slováků a Čechů v Kodani

Více informací

Členský příspěvek na jeden kalendářní rok je pouhých 140 DKK!

Pro zapsání do seznamu členů stačí zaplatit členský příspěvek. Účet spolku: Konto nr. 4380249869, Reg. nr. 1329, Nordea Bank. Nezapomeňte uvést své jméno do zprávy pro příjemce. Pro bližší informace pište na info@vkodani.cz nebo vyplňte formulář vedle.

Nezávazný formulář